Sanatçılar, kadınlar öldürülmesin diye sahne aldı

konser

Kadın Cinayetleri Durduracağız Platformu’nun düzenlediği “Asla Yalnız Yürümeyeceksin” adlı etkinlikte usta sanatçılar bu kez, kadın cinayetlerine dikkat çekmek için şarkılarını seslendirdi.

Beyoğlu Garajİstanbul`da dün akşam düzenlenen etkinlikte, Çiğdem Erken, Gündoğarken, Jehan Barbur, Redd,  Aylin Aslım, Birsen Tezer, Erkan Oğur, Hüsnü Arkan ve Güvenç Dağüstün sahne aldı.

Etkinlikten elde edilen tüm gelir, kadın cinayetlerini önlemek için yürütülen çalışmaları desteklemek için, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’na aktarılacak.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Kadın Cinayetleri Durduracağız Platformu’ndan Fidan Ataselim, “Her gün kadınlar birer birer öldürülüyor. Aslında şunu biliyoruz: Kadın cinayetlerini durdurmak mümkün. En çok ihtiyacımız olan şey bunu bilerek, bu umuda sarılarak, yapılması gerekenler için hep birlikte mücadele etmek. Kadın katilleri mahkemelere çıktıklarında, kravat taktıkları için, takım elbise giydikleri için, ‘çok seviyorum’ dedikleri için, saygın tutum indirimi, iyi hal indirimi, aşırı sevgi indirimi alıyorlar. Kadınların hayatta kalması için kadın cinayetlerinde indirimlerin uygulanmaması en can alıcı noktadır” dedi.

Helin Genç                                                                                                                   Basın Lobisi

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s