BU MÜSAMERE BİTMEZ

Hiç sanıksız bir sanık müdafiisiyle herşeyden habersiz bir heyetin yönettiği müsamerinin 7 inci celsesi görüldü dün Çağlayan’da.

ÖYM’lerin kapatılmasıyla 1 ay önce Hrant Dink Davası dosyası 14 Ağır Ceza Mahkemesi’nden alınıp 5. Ağır Ceza Mahkemesi’ne devredildi. Öyle ki heyet dosyaların iplerini salonda çözdü ve adeta herşey sil baştan başladı. Heyete ancak Dink ailesinin avukatları yardımcı olabildi. Savcı Trabzon’daki mahkemeden birleştirilmek suretiyle gönderilen dosyayı incelemediğini söyleyerek mütalaayı verirken sıkıntılı anlar yaşadı. Velev ki avukatlar var. yine imdada Dink ailesinin avukatı Bahri Belen yetişti.

Yarım saatlik duruşmada ne mi oldu?
Ahmet İskender’in yakalanamadığı tutanaklara geçti ve hakkındaki yakalama kararı devam ederken infazı çabuklaştırmak için Cumhuriyet Başsavcılığı’na yazı gönderilmesine,

Ahmet İskender yakalanamadığı için ve henüz Yargıtay’ın bozma ilamına uyma ya da uymama kararı verilmediği için Trabzon’dan ana davayla birleştirilmek suretiyle gönderilen dosyanın iadesine karar verildi.

Ve müsamere 3 ay sonraya 17 Temmuz’a ertelendi.

Ümidim sadece o ki mahkeme heyeti rollerine çalışıp gelsin. Zira başka bir şey ümit edemez olduk. Madem müsamere var en azından rollerin hakkı verilsin. Suflör yerini alsın ve unutulan replikler tekrarlansın. Adalet yoksa oyunun sonunda kapansın o perde.

Her duruşmada biraz daha anlıyorum  aileyi. Neden gelmediklerini, gelemediklerini…

Biz bitti demeden bu dava bitmez diyorduk ya öyle değilmiş işte siz bitti demeden bitmez bu müsamere.

Melike Çapan

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s