MANŞETLERDEKİ SES KAYDINI BASIN LOBİSİ DEĞERLENDİRDİ

Birgün Evrensel Cumhuriyet…
Bugün belki de halkın okuması gerek önemli 3 gazete dün yayınlanan Suriye ile ilgili ses kayıtlarının yayın yasağına rağmen tam metnini bu üç gazete verdi. Gazetecinin kamuya olan sorumlulukları bugün bu üç gazete tarafından yerine getirildi. Birgün gazetesini ayrıca takdir etmek lazım ki ses kayıtlarının yayınlanmasından bu yana ilkeli bir tavır sergileyerek halkın bilgisine sundu. Cumhuriyet.com ses kaydını internet sitesinden kaldırmadığı için kapatılma tehlikesiyle karşı karşıya.  Günümüz Türkiyesi’nde Twitter Youtube dahi kapatılırken gazeteciliğini gösteren bu gazeteler takdiri fazlasıyla hakediyor.

birgun-gazetesi_72426 cumhuriyet-gazetesi_72427 evrensel-gazetesi_72411

Aydınlık gazetesi Suriye ile ilgili ses kayıtlarını sürmanşetinden verirken neredeyse tam sayfa manşetinde 132 komutanın Işçi Partisi’ni desteklediğini veriyor. Böylesine elzem bir durumda, Türkiye savaşa sokulmaya çalışılırken üzgünüm ama Aydınlık kimse sizi ‘İP’lemiyor.

aydinlik-gazetesi_72418

Posta Milliyet Hürriyet Sol manşetinde ses kayıtlarına yer veriyor. Posta Rezaletin Zirvesi, Milliyet Durum Vahim, Hürriyet Devletin En Gizli Sırları Sızdırıldı, Sol Halk düşmanları başlığıyla manşetine taşıdıkları haberde sızdırılan tapelerin yayın yasağına rağmen haberleştirilmiş halini görüyoruz.

hurriyet-gazetesi_72422 milliyet-gazetesi_72430 posta-gazetesi_72432 sol-gazetesi_72444

Star En Adi Ihanet, Sabah O hainlerin İnine Gireceğiz, Yeni Şafak Bu Ihanet Affedilmez başlıklarıyla hükümet propagandası yaparken, Suriye ile ilgili ses kayıtlarının sızdırılmasını ihanetle yorumladı. İhanetin halka olduğunu görmeyen bu kağıt parçaları yayınlanan ses kayıtlarını paralel devlet olduğunu belirterek Türkiye’nin düşmanlarına servis edildiğini söylüyor.
Asıl düşman kim?

sabah-gazetesi_72433star-gazetesi_72421yeni-safak-gazetesi_72416

 

BASIN LOBİSİ

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s