BUGÜN HERKES BERKİN ELVAN

 

Bib9rY-CQAAM50CSabah ilk gördüğüm alt yazıda Berkin’i kaybettik yazıyordu.Nasıl yani nasıl kaybettik bir süre anlamadım sadece baktım. Sonra hissettim içimde ki acıyı içimde bir yerlerde bir şey olmuştu. Nasıl olabilirdi böyle bir şey Berkin direnirdi, uyanırdı, yine kocaman gülerdi , koşardı onu öyle hayal etmiştik. Onun direnmeyi bırakacağını hiç düşünmedik ki. O uyanacaktı soracaktı ne oldu biz ona anlatacaktık nasıl bir kahraman olduğunu nasıl devrimler yaptığını. Şimdi…

15 yaşına uykusunda  büyüdü bir hastane odasında karnesini hastanede aldı, pastasını üfledi uyurken. Umut vardı olsun uyanacak ne kadar uyursa uyusun uyanır nasıl olsa. Hani der ya annelerimiz olsun uyusun şimdi bırak uyanır o canı isteyince.. Neden böyle oldu ?

6 yıl önce bir olay oldu hayatımda ilk defa öyle bir şey görmüştüm. Yunanistan’da 15  yaşındaki Alexandros Grigoropoulos polis tarafından öldürülmüştü bunun üzerine halk eylemler yapmıştı. O zaman acaba bizde olsa böyle bir şey nasıl olur demiştim. Keşke demeseydim… sonra  o polise müebbet hapis verdiler devriye arkadaşlarına da  10’ar yıl verdiler.O polise engel olmadıkları için. Bugün 6 yıl önce merak ettiğim sorunun cevabını aldım.15 yaşında bir çocuk öldürülürken devlet katilleri değil o çocuğu suçluyor. Yattığı hastanede dahi ona huzur vermiyordu katilleri. 15 yaşında bir çocuktan korktular onların göremediğini gördüğü için o uyurken bile korktular ondan, yapacaklarından.

 

Sana kıyanlar senin güzel gözlerini solduranlar rahat yemek yiyorsa, uyuyorsa en önemlisi evlatlarının yüzüne vicdan azabı duymadan bakıyorsa ben onların ne insanlığına ne varlığına ne de ne olduğuna inanırım. Hiç mi düşünmediler yarını, senin kirpiğinin teline gelen zararı nasıl ödeyeceklerini. Destan yazarken her şey güzeldi dimi , ikramiyeleri alırken.

En önemlisi 15 yaşındaki bir cana nasıl kıydınız siz kimsiniz nesiniz bana bunu açıklayın.Bugün doğan bütün çocuklarda Berkin’in direnci olsun.

 

Bir annenin gözyaşlarında boğulmayı bile hak etmiyorsunuz !!

 

İpek Alemdar

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s