BU DAVA BİTMEZ !!

hrant cinayet

Yargıtay’ın bozma ilamından sonra bugün 4. duruşması görülen Hrant Dink Davası’ında tahliye talepleri reddedildi. Duruşma 18 Nisan’a ertelendi.

Duruşmaya Erhan Tuncel ve Yasin Hayal cezaevinden telekonferans sistemi ile katıldı.Hakkında yakalama emri çıkan Ahmet İskender ise yakalanamadığı belirtildi.

Hrant Dink müdafii Hakan Bakırcıoğlu mahkemeye sunduğu beyanda “17 Aralık operasyonu sonrası hakkında soruşturma yapılan Ramazan Akyürek ve bir kısım kamu görevlileri hakkında dava açılmadı, Ramazan Akyürek ve Ali Fuat Yılmazer sadece Hrant Dink cinayetinden sorumlu değildir. Hrant Dink cinayetine iştirak eden kamu görevlileri haklarında dava açılmamıştır.Devlet görevlileri olduğu gerekçesiyle haklarında dava açılmadıysa daha büyük bir sorunla karşı karşıyayız.”  dedi.

Av. Hakan Bakırcıoğlu’nun ardından söz almak isteyen Yasin Hayal’e mahkeme söz vermedi. Heyet başkanı sırasını beklemesi gerektiğini söyledi.

Erhan Tuncel müdafii Erdoğan Soruklu mahkemeye en son olarak beyanda bulunmak istediğini belirtti. Av. Soruklu şöyle beyanda bulundu:” Müvekkilim hakkında yargıtay tarafından beraat kararı bozulmuş şu anda tutukludur. Şu anda tutuklu olmasını gerektiren bir durum yok bu yüzden müvekkilimin tahliyesini talep ediyoruz.Tuncel, görevi gereği Hrant Dink’in resmini netten indirip katillere ve polislere vermiş bu suç değildir”. ifadelerini belirtti.

Yasin hayal ise kolunun kırık  olduğunu söyleyerek mahkemenin röntgen sonuçlarını incelemesini ve tahliye edilmesini istedi.

Yasin Hayal savunmasında bir önceki duruşmada olduğu gibi azmettiricinin Erhan Tuncel olduğunu belirtti.Yasin Hayal;” merhum Hrant Dink’in resmini bana Erhan Tuncel verdi.”dedi.

Taleplerin alınmasından sonra savcı sanıkların tutukluluk halinin devamına mütalaa verdi. Ara karar için çekilen heyet, tahliye taleplerini reddetti ve duruşma 18 Nisan 2014’e ertelendi.

Basın Lobisi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s